Foto: Vilson Berisha/Glas otoka/arhiva
COVID19

COVID-19 Dnevno izvješće županijskih stožera

U posljednja 24 sata zabilježeno je 178 novih slučajeva zaraze koronavirusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 1221. Među njima je 545 pacijenata na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 51 pacijent. Nažalost, od posljedica koronavirusa, preminulo je 5 osoba.

Izradio: Sandro Puncet

Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno je zabilježeno 357.786 osoba zaraženih novim koronavirusom, od kojih je 8096 preminulo, ukupno se oporavilo 348.469 osoba od toga 195 u posljednja 24 sata.

U samoizolaciji su trenutno 6954 osobe. Do danas su ukupno testirane 2.054.032 osobe, od toga 6814 u posljednja 24 sata.

Zaključno s 7. lipnja utrošeno je 1.920.656 doza cjepiva. Dosad je 1.345.741 osoba cijepljena s najmanje jednom dozom, među kojima je njih 574.915 primilo obje doze. Na dan 07. lipnja utrošeno je 16.983 doze cjepiva.

IZVJEŠĆA ŽUPANIJSKIH STOŽERA JADRANSKE HRVATSKE

Istarska županija

Tijekom protekla 24 sata u Nastavnom zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 303 uzoraka briseva na COVID-19, potvrđene su 2 novozaražene osobe, radi se o dolasku iz mjera samoizolacije ili bliskom kontaktu već poznate pozitivne osobe.

Izliječene su 2 osobe. U mjerama samoizolacije nalazi se 436 osoba.

U Općoj bolnici Pula, na Odjelu za infektologiju, na liječenju je 8 osoba.

Primorsko-goranska županija

Nastavlja se trend pada novih slučajeva koronavirusa u našoj Županiji. Prema podacima Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ danas je 17 novooboljelih, a 22 osobe su ozdravile. Broj aktivnih slučajeva COVID-19 bolesti tako je pao ispod 200 i iznosi 195. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 594 uzoraka brisova, što znači da je udio pozitivnih osoba niskih 2,9%.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a Rijeka broj hospitaliziranih osoba koje se liječe od COVID-19 bolesti je danas manji za još 4. Hospitalizirano je 17 pacijenata, jedna osoba je na respiratoru. Dobra je vijest da već peti dan nema preminulih osoba od COVID-19 bolesti.

I dalje se intenzivno cijepi na organiziranim punktovima. Do sada je prvom dozom cijepljeno 105 269 osoba, odnosno 44,5% odraslog stanovništva Županije, a drugom 51 239 ili 22% populacije odraslih.

Ličko-senjska županija

Očekuje se izvješće

Zadarska županija

Na području Zadarske županije 14 je novooboljelih osoba od koronavirusa. Novozaraženi izolaciju provode na područjima gradova Zadar(2) i Biograd(5) te općina Kukljica(1), Pakoštane(2), Stankovci(3) i Sv.Filip i Jakov(1). Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 319 uzoraka, pod aktivnim nadzorom je 469 stanovnika, a od bolesti se oporavilo 30 osoba.

U Općoj bolnici Zadar na svim COVID odjelima hospitalizirano je 18 bolesnika od kojih je 4 na respiratoru. U biogradskoj bolnici nema pacijenata oboljelih od koronavirusa.

U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske nisu evidentirali kršenje mjere samoizolacije.

Šibensko-kninska županija

U protekla 24 sata, na području Šibensko-kninske županije 19 osoba je oboljelo od COVID-19 infekcije. Trenutno je 71 aktivan slučaj oboljenja od COVID-19 infekcije. U šibenskoj bolnici liječi se 29 osoba, od kojih su tri osobe na respiratoru, dok se u kninskoj bolnici liječe dvije osobe. Ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u izolaciji. U posljednja 24 sata uzorkovano je i testirano 135 uzoraka za testiranje na SARS-CoV-2 virus.

Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno su 483 osobe. Molimo građane da se pridržavaju svih propisanih epidemioloških mjera. Sve informacije vezane uz koronavirus možete pratiti na jedinstvenoj web stranici www.koronavirus.hr.

Splitsko-dalmatinska županija

Od ukupno 617 obrađenih testova danas je 6 novooboljelih osoba s područja Splitsko-dalmatinske županije pozitivno na COVID infekciju i to iz Splita 3, Kaštela 1, Gradca 1 i Muća 1 osoba. Od ukupnog broja novooboljelih 4 osobe su kontakti prethodno oboljelih dok se ostali epidemiološki obrađuju. Ukupno 917 osoba nalazi se u samoizolaciji.

Na bolničkom liječenju nalazi se 30 COVID pozitivnih osoba u KBC-u Split dok se 5 osoba nalazi na respiratoru.

U protekla 24 sata preminula je jedna ženska osoba stara 81 godinu. Osoba je uz brojne komorbiditete bila pozitivna i na COVID infekciju.

Dubrovačko-neretvanska županija

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji u posljednja 24 sata zabilježeno je pet novih slučajeva zaraze koronavirusom (jedan utvrđen antigenskim testom). Riječ je o tri muške i dvije ženske osobe: dvije iz Metkovića i Ploča te jedna iz Dubrovnika.

Izliječeno je šest osoba: dvije osobe iz Vela Luke, jedna iz Opuzena i Ploča te dvije osobe koje nemaju prebivalište na području naše županije. U posljednja 24 sata obrađen je 501 uzorak, a od početka pandemije analizirano je ukupno 77 299 uzoraka.

U OB Dubrovnik hospitalizirane su četiri osobe pozitivne na koronavirus.

U samoizolaciji je 176 osoba, a u posljednja 24 sata zabilježena su četiri slučaja kršenja mjere samoizolacije (na granici). Od početka pandemije utvrđeno je ukupno 797 slučajeva kršenja mjere samoizolacije. Stožer CZ DNŽ i dalje apelira na građane da se drže svih propisanih mjera od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.

(Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Whatsapp ili Viber broja 091 619 7475, e-poštom na glasotoka@gmail.com ili porukom na Facebook stranicu "Glas otoka")