Foto: Vedran Morin/Glas otoka
IZDVOJENO POLITIKA

Rezultati lokalnih izbora na otocima

U 19 sati su zatvorena birališta, a u nastavku donosimo rezultate lokalnih izbora za gradonačelnike i načelnike u većim gradovima i općinama na otocima.

Grad Krk:

100 posto prebrojanih glasova / glasovalo 37,27% birača

Anto Čabraja (HDZ) 440

Darijo Vasilić (PGS/SDP) 1790

Općina Punat:

100 posto prebrojanih glasova / / glasovalo 54,14% birača

Željko Matej Manzoni (NL) 24

Daniel Strčić (NL) 539

Marinko Žic (SDP/PGS/HSU) 560

Grad Cres:

100 posto prebrojanih glasova / glasovalo 62,47% birača

Marčelo Damijanjević (NL) 295

Marin Gregorović (SDP/PGS/HSS/IDS/HSU) 581

Đanino Sučić (UK) 356

Sanja Tomić (HDZ/HRAST-SUVERENISTI) 418

Grad Rab:

100 posto prebrojanih glasova / glasovalo 52,21% birača

Luka Grgurić (NL) 391

Nikola Grgurić (HDZ/HSS/RPS) 1946

Eros Grubišić (NL) 1023

Zdenko Matijević (NL) 263

Grad Mali Lošinj:

100 posto prebrojanih glasova / glasovalo 53,32% birača

Dubravko Devčić (NL) 980

Mario Franković (NL/SDP/HSU/HL) 1137

Ana Kučić (HDZ/HDS/SU) 1937

Grad Novalja:

100 posto prebrojanih glasova / glasovalo 68,68% birača

Ante Dabo (LIPO) 1032

Ivan Dabo (HDZ) 1140

Josip Škunca (NL) 282

Grad Pag:

100 posto prebrojanih glasova / glasovalo 66,31 posto birača

Ante Fabijanić (HDZ/MODES/Reformisti) 1297

Dario Grašo (NL) 375

Toni Herenda (SDP) 325

Grad Supetar:

100 posto prebrojanih glasova / glasovalo 54,22% birača

Petar Maričić (NL) 783

Ivana Marković (SDP/HSU) 1385

Grad Hvar:

100 posto prebrojanih glasova / glasovalo 51,82% birača

Pjerino Bebić (NL) 402

Šimun Marko Fio (SDP) 312

Teo Jeličić (HSS) 219

Jurica Miličić (HDZ) 240

Rikardo Novak (NL) 519

Joško Rosso (NL) 156

Toni Rosso (NL) 100

Grad Stari Grad:

100 posto prebrojanih glasova / glasovalo 54,91% birača

Luka Roić (HDZ) 470

Antonio Škarpa (NL) 1001

Grad Komiža:

100 posto prebrojanih glasova / glasovalo 48/13% birača

Mari Greget (NL) 254

Tonka Ivčević (SDP/HNS) 386

Tonči Vukasović (HDZ) 83

Grad Vis:

100 posto prebrojanih glasova / glasovalo 54,52% birača

Ivo Radica (HDZ) 644

Sanja Sviličić (SDP) 364

Općina Vela Luka:

100 posto prebrojanih glasova / glasovalo 59,88% birača

Katarina Gugić (SDP/HNS) 1141

Nikša Petković (HSS) 259

Maja Zlokić (HDZ/HSLS) 671

Grad Korčula:

100 posto prebrojanih glasova / glasovalo 60,98% birača

Andrija Fabris (HDZ/HSS/HSP/HSLS) 1451

Nika Silić Maroević (SDP/HSU) 1514

Izvor: Državno izborno povjerenstvo

(Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Whatsapp ili Viber broja 091 619 7475, e-poštom na glasotoka@gmail.com ili porukom na Facebook stranicu "Glas otoka")