Vilson Berisha/Glas otoka
COVID19

COVID-19 Dnevno izvješće županijskih stožera

U posljednja 24 sata zabilježeno je 590 novih slučajeva zaraze koronavirusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 3609. Među njima su 744 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 76 pacijenata. Nažalost, od posljedica koronavirusa, preminulo je 6 osoba.

Izradio: Sandro Puncet

Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno su zabilježene 245.462 osobe zaražene novim koronavirusom, od kojih je 5570 preminulo, ukupno su se oporavile 236.283 osobe od toga 533 u posljednja 24 sata.

U samoizolaciji je trenutno 14.812 osoba. Do danas je ukupno testirano 1.373.877 osoba, od toga 5429 u posljednja 24 sata.

Svi testni centri u Republici Hrvatskoj

IZVJEŠĆA STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE S PODRUČJA JADRANSKE HRVATSKE

Istarska županija:

Tijekom protekla 24 sata u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 253 uzoraka briseva na COVID-19. Potvrđena je 1 novozaražena osoba, iz mjera samoizolacije.

Izliječena je 1 osoba. Trenutno je 40 aktivnih COVID-19 pozitivnih osoba. U mjerama samoizolacije nalazi se 914 osoba. U Općoj bolnici Pula, na Odjelu za infektologiju, na liječenju je 21 osoba. Jedna osoba upućena je u primarni respiracijski centar u KBC Rijeka.

Primorsko-goranska županija:

Danas je u PGŽ 65 novooboljelih i 30 ozdravljenih osoba, dok je broj aktivnih slučajeva COVID-19 bolesti 525, izvijestili su iz epidemiološke službe Nastavnog zavoda za javno zdravstvo. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 463 uzoraka, a udio pozitivnih osoba unutar tog broja je 14 posto.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a Rijeka broj hospitaliziranih pacijenata koje se liječe od COVID-19 bolesti je danas veći za 6 osoba te se na bolničkom liječenju nalazi 37 pacijenata, od kojih je 6 na respiratoru. Jučer je nažalost preminula jedna osoba. Udio liječenih unutar ukupnog broja zaraženih osoba iznosi 7 posto.

Ličko-senjska županija:

S područja Ličko-senjske županije u posljednja 24 sata 13 je novooboljelih osoba od COVID-19, 8 osoba je izliječeno. 4 oboljele osobe su s područja Otočca, po tri oboljele osobe s područja Gospića i Perušića, te po jedna oboljela osoba s područja Senja, Plitvičkih Jezera i Vrhovina. U tijeku je epidemiološka obrada kontakata oboljelih osoba.

Od COVID-19 s područja Ličko-senjske županije ukupno je oboljelo 3060 osoba od čega je 69 aktivnih slučaja, 108 osoba je preminulo te je ukupno izliječeno 2883 osobe. Na liječenju na Covid odjelu OB Gospić trenutno se nalazi 18 osoba.

U posljednja 24h provedeno testiranje nad 70 osoba. Na području PU ličko-senjske aktivno je 313 mjera samoizolacije.

Danas je održana i sjednica Stožera civilne zaštite Ličko-senjske županije na kojoj se analizirala trenutna epidemiološka situacija. Ovaj blagi porast oboljelih osoba nije posljedica ublažavanja mjera od 1. ožujka 2021. godine. Na cijelom području Republike Hrvatske bilježi se porast oboljelih osoba te će Ličko-senjska županija pratiti donošenje Odluka Nacionalnog stožera. Ovim putem se pozivaju sugrađani na pridržavanje svih epidemioloških mjera i donesenih Odluka Stožera civilne zaštite RH, te također na odgovorno ponašanje i cijepljenje. U narednom periodu će se pratiti epidemiološka situacija te pojačati kontrola donesenih mjera.

Zadarska županija:

Na području Zadarske županije 52 su nova slučaja zaraze koronavirusom. Novooboljeli izolaciju provode na području gradova Zadar(45), Benkovac(1) i Pag(1) te općina Poličnik(1), Posedarje(1), Privlaka(2) i Zemunik Donji(1). Većina novooboljelih osoba su kontakti sa prethodno zaraženim osobama. Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 215 uzoraka, a pod aktivnim nadzorom je 1065 stanovnika.

U Općoj bolnici Zadar na svim COVID odjelima hospitalizirano je 30 bolesnika od kojih je 2 na respiratoru. U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske evidentirali su tri kršenja mjere samoizolacije.

Šibensko-kninska županija:

U protekla 24 sata, na području Šibensko-kninske županije 20 osoba je oboljelo od COVID-19 infekcije. Trenutno je 129 aktivnih slučajeva oboljenja od COVID-19 infekcije. U šibenskoj bolnici liječi se 18 osoba, od kojih su dvije osobe na respiratoru, dok se u kninskoj bolnici liječe 2 osobe. Ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u izolaciji.

Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno je 637 osoba. U posljednja 24 sata uzorkovano je i testirano 87 uzoraka za testiranje na SARS-CoV-2 virus. Molimo građane da se pridržavaju svih protuepidemijskih mjera. Sve informacije vezane uz koronavirus možete pratiti na jedinstvenoj web stranici www.koronavirus.hr.

Splitsko-dalmatinska županija:

U Splitsko-dalmatinskoj županiji od 528 obrađenih tekstova, 101 je novooboljela osoba. U samoizolaciji se nalazi 1646 osoba, a hospitalizirane su 54 osobe. Preminula je jedna osoba.

Dubrovačko-neretvanska:

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji u posljednja 24 sata zabilježeno je 68 novih slučajeva zaraze koronavirusom (23 utvrđena brzim antigenskim testom). Radi se o 30 osoba iz Dubrovnika, 19 iz Župe dubrovačke, 16 iz Konavala, dvije iz Metkovića te jednoj osobi koja nema prebivalište na području naše županije. Ukupno su zaražene 32 muške i 36 ženskih osoba, a 51 osoba ima utvrđenu epidemiološku vezu.

Izliječene su 74 osobe: 29 iz Konavala, 28 iz Dubrovnika, dvanaest iz Župe dubrovačke, po jedna osoba iz Stona i Orebića te tri osobe koje nemaju prebivalište na podučju naše županije. U posljednja 24 sata obrađeno je 348 uzoraka, a od početka pandemije analizirano je ukupno 46 360 uzoraka.

Na području Dubrovačko-neretvanske županije trenutno je aktivan 671 slučaj zaraze koronavirusom, od čega na području Dubrovnika 264, Konavala 198, Župe dubrovačke 133, Dubrovačkog primorja 17 te Stona šest slučajeva. U OB Dubrovnik hospitalizirano je 45 osoba pozitivnih na koronavirus. Sedam pacijenata zahtijeva intenzivnu skrb, svi na invanzivnoj ventilaciji.

U samoizolaciji je 1579 osoba, a u posljednja 24 sata zabilježeno je sedam kršenja mjere samoizolacije, od čega je šest kršenja utvrđeno na granici. Od početka pandemije zabilježeno je 425 kršenja mjere samoizolacije. Stožer CZ DNŽ i dalje apelira na građane da se drže svih propisanih mjera od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.

(Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Whatsapp ili Viber broja 091 619 7475, e-poštom na glasotoka@gmail.com ili porukom na Facebook stranicu "Glas otoka")