Vilson Berisha/Glas otoka
COVID19

COVID-19 Dnevno izvješće županijskih stožera

U posljednja 24 sata zabilježeno je 667 novih slučajeva zaraze koronavirusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 3558. Među njima je 740 pacijenata na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 69 pacijenata. Nažalost, od posljedica koronavirusa, preminulo je 9 osoba.

Izradio: Sandro Puncet

Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno su zabilježene 244.872 osobe zaražene novim koronavirusom, od kojih je 5564 preminulo, ukupno se oporavilo 235.750 osoba od toga 422 u posljednja 24 sata.

U samoizolaciji je trenutno 14.456 osoba. Do danas je ukupno testirano 1.368.448 osoba, od toga 6965 u posljednja 24 sata.

Svi testni centri u Republici Hrvatskoj

IZVJEŠĆA STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE S PODRUČJA JADRANSKE HRVATSKE

Istarska županija:

Tijekom protekla 24 sata u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 348 uzoraka briseva na COVID-19. Potvrđene su 3 novozaražene osobe. Jedna osoba je bliski kontakt već poznate pozitivne osobe. Kod 1 osobe epidemiološki se radi o uvezenom slučaju s područja: Slavonija (1). U epidemiološkoj obradi nalazi se 1 osoba.

Izliječena je 1 osoba. Trenutno je 40 aktivnih COVID-19 pozitivnih osoba. U mjerama samoizolacije nalazi se 923 osoba.U Općoj bolnici Pula, na Odjelu za infektologiju, na liječenju su 22 osobe.

Nažalost, u Općoj bolnici Pula preminula je jedna COVID-19 pozitivna osoba (1953. godište) s pridruženim kroničnim bolestima.

Primorsko-goranska županija:

U Primorsko-goranskoj županiji danas je zabilježeno 77 novooboljelih i 2 ozdravljene osobe, dok se broj aktivnih slučajeva COVID-19 bolesti povećao na 490. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 689 uzoraka, a udio pozitivnih osoba unutar tog broja je približno isti kao i jučer, iznosi 11,2 posto.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a Rijeka na bolničkom je liječenju 31 osoba, od kojih su na respiratoru 4 pacijenta. Jučer je, nakon tri uzastopna dana bez umrlih, preminula nažalost jedna osoba od COVID-19 bolesti. Udio liječenih osoba od COVID-19 bolesti unutar ukupnog broja zaraženih osoba je 6,3 posto.

Ličko-senjska županija:

S područja Ličko-senjske županije u posljednja 24 sata 13 je novooboljelih osoba od COVID-19, 8 osoba je izliječeno. 6 oboljelih osoba je s područja Senja, po dvije oboljele osobe s područja Gospića i Otočca, te po jedna oboljela osoba s područja Donjeg Lapca, Plitvičkih Jezera i Vrhovina. U tijeku je epidemiološka obrada kontakata oboljelih osoba.

Od COVID-19 s područja Ličko-senjske županije ukupno je oboljelo 3047 osoba od čega je 64 aktivnih slučaja, 108 osoba je preminulo te je ukupno izliječeno 2875 osoba. Na liječenju na Covid odjelu OB Gospić trenutno se nalazi 20 osoba.

U posljednja 24h provedeno testiranje nad 71 osobom. Na području PU ličko-senjske aktivno je 251 mjera samoizolacije. Provjerom je utvrđeno jedno kršenje/nepoštivanje izrečenih mjera samoizolacije.

Zadarska županija:

Na području Zadarske županije 30 je novih slučajeva zaraze koronavirusom. Novozaraženi izolaciju provode na području gradova Zadar(14), Benkovac(2), Biograd(3) i Obrovac(2) te općina Bibinje(3), Posedarje(1), Preko(1), Sukošan(1), Sv.Filip i Jakov(1) i Vrsi(2).

Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 297 uzoraka, pod aktivnim nadzorom je 1010 stanovnika, a od bolesti su se oporavile još 24 osobe. U Općoj bolnici Zadar hospitalizirano je 27 bolesnika od kojih je 1 na respiratoru.

U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske evidentirali su dva kršenja mjere samoizolacije.

Šibensko-kninska županija:

U protekla 24 sata, na području Šibensko-kninske županije 17 osoba je oboljelo od COVID-19 infekcije. Trenutno je 117 aktivnih slučajeva oboljenja od COVID-19 infekcije. U šibenskoj bolnici liječi se 17 osoba, od kojih su dvije osobe na respiratoru, dok se u kninskoj bolnici liječe 3 osobe. Ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u izolaciji.

Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno je 501 osoba. U posljednja 24 sata uzorkovan je i testiran 151 uzorak za testiranje na SARS-CoV-2 virus. Molimo građane da se pridržavaju svih protuepidemijskih mjera. Sve informacije vezane uz koronavirus možete pratiti na jedinstvenoj web stranici www.koronavirus.hr.

Splitsko-dalmatinska županija:

Na području Splitsko-dalmatinske županije imamo 97 novih slučajeva, a u splitskom KBC-u je umrla žena rođena 1932. godine.

Britanski soj korone uzrok je povećanje broja novozaraženih u Splitsko-dalmatinskoj županiji.

“Imamo slučajeva u školama, srednjim i osnovnim, u ustanovama, institucijama… Danas je nešto manji broj novozaraženih, ali i dalje su to visoki postoci i moramo povećati oprez i voditi računa i o britanskom i svim ostalim sojevima koji će dolaziti”, rekla je za N1 ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije Željka Karin, dodajući da cijepljenje ide prema planu.

Dubrovačko-neretvanska:

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji u posljednja 24 sata zabilježena su 94 nova slučaja zaraze koronavirusom (21 utvrđen brzim antigenskim testom). Radi se o 43 osobe iz Dubrovnika, 19 osoba iz Župe dubrovačke, 18 osoba iz Konavala, četiri iz Orebića, tri iz Dubrovačkog Primorja, dvije iz Metkovića, po jednoj osobi iz Korčule, Ploča, Smokvice i Trpnja te jednoj osobi koja nema prebivalište u našoj županiji.

Ukupno je zaraženo 49 muških i 45 ženskih osoba osobe, a 58 osoba ima utvrđenu epidemiološku vezu.

Izliječeno je 67 osoba: 34 iz Dubrovnika, 19 iz Konavala, četiri iz Župe dubrovačke, tri iz Orebića, dvije iz Ploča te po jedna osoba iz Dubrovačkog primorja, Janjine, Korčule, Stona kao i jedna osoba koja nema prebivalište na području naše županije. U posljednja 24 sata obrađeno je 388 uzoraka, a od početka pandemije analizirano je ukupno 46 012 uzoraka.

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji trenutno je aktivno 677 slučajeva zaraze koronavirusom, od čega na području Dubrovnika 262, Konavala 211, Župe dubrovačke 126, Dubrovačkog primorja 17 te Stona sedam slučajeva. U OB Dubrovnik hospitalizirano je 48 osoba pozitivnih na koronavirus. Sedam pacijenata zahtijeva intenzivnu skrb, svi na invanzivnoj ventilaciji.

U samoizolaciji je 1680 osoba, a u posljednja 24 sata zabilježeno je šest kršenja mjere samoizolacije, od čega je pet kršenja utvrđeno na granici. Od početka pandemije zabilježeno je 418 kršenja mjere samoizolacije.

Stožer CZ DNŽ i dalje apelira na građane da se drže svih propisanih mjera od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.

(Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Whatsapp ili Viber broja 091 619 7475, e-poštom na glasotoka@gmail.com ili porukom na Facebook stranicu "Glas otoka")