Vedran Morin/Glas otoka/arhiva
COVID19

COVID-19 Dnevno izvješće županijskih stožera

U posljednja 24 sata zabilježen je 91 novi slučaj zaraze koronavirusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 2892. Među njima je 791 pacijent na bolničkom liječenju, od toga su na respiratoru 64 pacijenta. Nažalost, od posljedica koronavirusa, preminulo je 11 osoba.

Izradio: Sandro Puncet

Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno su zabilježene 243.064 osobe zaražene novim koronavirusom, od kojih je 5537 preminulo, ukupno se oporavilo 234.635 osoba od toga 401 u posljednja 24 sata.

U samoizolaciji su trenutno 14.074 osobe. Do danas je ukupno testirano 1.346.946 osoba, od toga 2294 u posljednja 24 sata.

Svi testni centri u Republici Hrvatskoj

IZVJEŠĆA STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE S PODRUČJA JADRANSKE HRVATSKE

Istarska županija:

Tijekom protekla 24 sata u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 56 uzoraka briseva na COVID-19. Potvrđena je jedna novozaražena osoba, radi se o bliskom kontaktu već poznate pozitivne osobe.

Izliječene su 3 osobe. Trenutno je 39 aktivnih COVID-19 pozitivnih osoba. U mjerama samoizolacije nalazi se 937 osoba. U Općoj bolnici Pula, na Odjelu za infektologiju, na liječenju je 27 osoba.

U Istarskoj županiji cijepljeno je 8740 osoba, od toga 2540 osoba s dvije doze cjepiva

Primorsko-goranska županija:

U Primorsko-goranskoj županiji zabilježeno je sedam novozaraženih osoba od 86 ispitanih uzoraka. Od 27 osoba na bolničkom liječenju, pet ih se nalazi na respiratoru. Aktivno je 350 slučajeva.

Ličko-senjska županija:

S područja Ličko-senjske županije u posljednja 24 sata nema novooboljelih osoba od COVID-19, 10 osoba je izliječeno. Od COVID-19 s područja Ličko-senjske županije ukupno je oboljelo 3013 osoba od čega je 50 aktivnih slučaja, 107 osoba je preminulo te je ukupno izliječeno 2856 osoba. Na liječenju na Covid odjelu OB Gospić trenutno se nalazi 12 osoba.

U posljednja 24h provedeno testiranje nad 15 osoba. Na području PU ličko-senjske aktivno je 253 mjere samoizolacije. Provjerom su utvrđena četiri kršenja/nepoštivanja izrečenih mjera samoizolacije.

Zadarska županija:

Na području Zadarske županije 6 je novozaraženih osoba koronavirusom, a jedna je osoba preminula. Dvije novooboljele osobe izolaciju provode na području Benkovca te po jedna na području Zadra, Biograda, Polače i Tkona. Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 125 uzoraka, a pod aktivnim nadzorom je 1110 stanovnika.

U Općoj bolnici Zadar od posljedica infekcije koronavirusom preminuo je 74-godišnji muškarac. Na svim COVID odjelima u zadarskoj Općoj bolnici hospitalizirano je 20 bolesnika od kojih je 1 na respiratoru.

U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske nisu evidentirali kršenje mjere samoizolacije.

Šibensko-kninska županija:

U protekla 24 sata, na području Šibensko-kninske županije 4 osobe su oboljele od COVID-19 infekcije. Trenutno je 88 aktivnih slučajeva oboljenja od COVID-19 infekcije. U šibenskoj bolnici liječi se 16 osoba, od kojih je jedna osoba na respiratoru, dok se u kninskoj bolnici liječi 7 osoba. Ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u izolaciji.

U posljednja 24 sata uzorkovano je i testirano 19 uzoraka za testiranje na SARS-CoV-2 virus. Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno je 478 osoba.

U proteklom tjednu, od 22.-28. veljače 2021., ukupno je oboljelo 118 osoba: 89 osoba s područja Šibenika, 5 osoba s područja Bilica, po 4 osobe s područja Drniša, Knina i Vodica, 3 osobe s područja Unešića, po 2 osobe s područja Promine i Primoštena, po jedna osoba s područja Tisnog, Rogoznice i Kistanja te 2 osobe koje trenutno borave u našoj županiji, a prebivalište im je drugdje.

Molimo građane da se pridržavaju svih protuepidemijskih mjera. Sve informacije vezane uz koronavirus možete pratiti na jedinstvenoj web stranici www.koronavirus.hr.

Splitsko-dalmatinska županija:

U Splitsko-dalmatinskoj županiji od ukupno 88 obrađenih testova deset je novozaraženih. U samoizolaciji se nalazi 1388 osoba, 62 pacijenta su hospitalizirana, od kojih se troje nalazi na respiratoru.

Dubrovačko-neretvanska:

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji u posljednja 24 sata zabilježeno je 11 novih slučajeva zaraze koronavirusom (pet utvrđeno brzim antigenskim testom). Radi se o četiri osobe iz Dubrovnika, četiri osobe iz Konavala te tri osobe Župe dubrovačke. Ukupno je zaraženo sedam muških i četiri ženske osobe, a šest osoba ima utvrđenu epidemiološku vezu.

Izliječene su 32 osobe: 22 iz Konavala, sedam iz Dubrovnika, po jedna osoba iz Metkovića i Župe dubrovačke te jedna osoba koja nema prebivalište na području naše županije. U posljednja 24 sata obrađena su 64 uzorka, a od početka pandemije analizirano je ukupno 44 853 uzoraka.

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji, na području od Stona do Konavala, trenutno je 600 aktivnih slučajeva zaraze koronavirusom (Dubrovnik 243, Konavle 204, Župa dubrovačka 79, Dubrovačko primorje 11 i Ston 6). Do jučer, 28. veljače 2021., na području Dubrovačko-neretvanske županije je broj ukupno cijepljenih osoba prvom dozom bio 4810. U OB Dubrovnik hospitalizirano je 48 osoba pozitivnih na koronavirus. Šest pacijenata zahtijeva intenzivnu skrb, od kojih su četiri na invazivnoj ventilaciji, a dva na neinvazivnoj ventilaciji.

U samoizolaciji su 1462 osobe, a u posljednja 24 sata zabilježeno je osam kršenja mjere samoizolacije (sve na granici). Od početka pandemije zabilježeno je 405 kršenja mjere samoizolacije. Stožer CZ DNŽ i dalje apelira na građane da se drže svih propisanih mjera od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.

(Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Whatsapp ili Viber broja 091 619 7475, e-poštom na glasotoka@gmail.com ili porukom na Facebook stranicu "Glas otoka")