Vedran Morin/Glas otoka
COVID19

COVID-19 Dnevno izvješće županijskih stožera

U posljednja 24 sata zabilježeno je 520 novih slučajeva zaraze koronavirusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 3216. Među njima je 760 pacijenata na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 75 pacijenata.

Izradio: Sandro Puncet
Izradio: Sandro Puncet

Nažalost, od posljedica koronavirusa, preminulo je 8 osoba. Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno je zabilježeno 242.617 osoba zaraženih novim koronavirusom, od kojih je 5511 preminulo, ukupno se oporavilo 233.890 osoba od toga 342 u posljednja 24 sata.

U samoizolaciji su trenutno 14.442 osobe. Do danas su ukupno testirane 1,338.842 osobe, od toga 6002 u posljednja 24 sata.

Svi testni centri u Republici Hrvatskoj

IZVJEŠĆA STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE S PODRUČJA JADRANSKE HRVATSKE

Istarska županija:

Tijekom protekla 24 sata u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 372 uzoraka briseva na COVID-19. Potvrđene su 4 novozaražene osobe. Kod 3 osobe radi se o dolasku iz mjera samoizolacije ili bliskom kontaktu već poznate pozitivne osobe. U epidemiološkoj obradi nalazi se 1 osoba.

Izliječena je 1 osoba. Trenutno je 42 aktivnih COVID-19 pozitivnih osoba. U mjerama samoizolacije nalazi se 924 osoba. U Općoj bolnici Pula, na Odjelu za infektologiju, na liječenju je 27 osoba.

Primorsko-goranska županija:

Danas su u Primorsko-goranskoj županiji 54 nova slučaja zaraze koronavirusom, dok je 21 osoba ozdravila. Broj aktivnih slučajeva bolesti Covid 19 na današnji dan iznosi 366. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 569 uzoraka, a udio pozitivnih osoba je 9,5 posto.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a Rijeka na bolničkom liječenju se nalazi 24 osobe, od toga su na respiratoru 4 pacijenta. Tijekom jučerašnjeg dana preminula je, nažalost, jedna osoba od bolesti Covid-19. Udio liječenih osoba od Covid-19 bolesti unutar ukupnog broja zaraženih osoba je danas u padu i iznosi 6,5 posto.

Ličko-senjska županija:

S područja Ličko-senjske županije u posljednja 24 sata 11 je novooboljelih osoba od COVID-19, 5 osoba je izliječeno. 3 oboljele osobe su s područja Otočca, po 2 s područja Plitvičkih Jezera i Vrhovina te po jedna s područja Gospića, Udbine, Senja i Perušića. U tijeku je epidemiološka obrada kontakata oboljelih osoba.

Od COVID-19 s područja Ličko-senjske županije ukupno je oboljelo 2002 osobe od čega je 54 aktivnih slučaja, 107 osoba je preminulo te je ukupno izliječeno 2841 osoba. Na liječenju na Covid odjelu OB Gospić trenutno se nalazi 12 osoba.

U posljednja 24h provedeno testiranje nad 80 osoba. Na području PU ličko-senjske aktivno je 203 mjere samoizolacije. Provjerom su utvrđena dva kršenja/nepoštivanja izrečenih mjera samoizolacije. Utvrđeno je i jedno kršenje Odluke koja se odnosi na obvezu nošenja maske za lice

Zadarska županija:

Na području Zadarske županije 44 su nova slučaja zaraze koronavirusom, a jedna je osoba preminula. Novooboljele osobe izolaciju provode na području gradova Zadar(24), Benkovac(6) i Biograd(1) te općina Bibinje(2), Pašman(1), Polača(2), Poličnik(2), Posedarje(1), Sv.Filip i Jakov(1), Škabrnja(2), Vir(1) i Vrsi(1).

Većina novooboljelih osoba su kontakti sa prethodno zaraženim osobama. Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 243 uzorka, a pod aktivnim nadzorom je 1117 stanovnika. U Općoj bolnici Zadar od posljedica infekcije koronavirusom i kroničnih bolesti preminuo je 67-godišnji muškarac.

Na svim COVID odjelima hospitalizirano je 16 bolesnika od kojih je jedan na respiratoru. U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske evidentirali su jedno kršenje mjere samoizolacije.

Šibensko-kninska županija:

U protekla 24 sata, na području Šibensko-kninske županije 24 osobe su oboljele od COVID-19 infekcije. Trenutno je 79 aktivnih slučajeva oboljenja od COVID-19 infekcije. U šibenskoj bolnici liječi se 12 osoba, dok se u kninskoj bolnici liječi 7 osoba. Ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u izolaciji.

Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno je 492 osobe. U posljednja 24 sata uzorkovano je i testirano 204 uzoraka za testiranje na SARS-CoV-2 virus. Molimo građane da se pridržavaju svih protuepidemijskih mjera. Sve informacije vezane uz koronavirus možete pratiti na jedinstvenoj web stranici www.koronavirus.hr.

Splitsko-dalmatinska županija:

U Splitsko-dalmatinskoj županiji od ukupno 486 obrađenih testova danas su 74 novooboljele osobe pozitivne na COVID infekciju. Prema izvješću KBC-a Split u protekla 24 sata preminule su dvije muške osobe stare 69 i 47 godina. Osobe su uz brojne komorbiditete bile pozitivne i na COVID 19.

Dubrovačko-neretvanska:

U Dubrovačko-neretvanskojžupaniji u posljednja 24 sata zabilježena su 62 nova slučajeva zaraze koronavirusom (14 utvrđeno brzim antigenskim testom). Radi se o 22 osobe iz Dubrovnika, 17 iz Konavala, osam iz Župe dubrovačke, pet iz Orebića, tri iz Ploča, dvije iz Stona, po jednoj iz Dubrovačkog primorja, Metkovića i Opuzena te dvije osobe koje nemaju prebivalište na području naše županije. Ukupno je zaraženo 29 muških i 33 ženske osobe, a 42 osobe imaju utvrđenu epidemiološku vezu.

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji trenutno je 587 aktivnih slučajeva od čega na području od Stona do Konavala njih 527 (Dubrovnik 229, Konavle 209, Župa dubrovačka 72, Ston pet, Dubrovačko Primorje 12). Izliječene su 33 osobe: 16 iz Dubrovnika, sedam iz Konavala, tri iz Metkovića, po dvije iz Ploča i Župe dubrovačke, po jedna iz Lumbarde i Orebića te jedna osoba koja nema prebivalište na području naše županije.

U posljednja 24 sata obrađeno je 319 uzoraka, a od početka pandemije analiziran je ukupno 44 541 uzorak. U OB Dubrovnik hospitalizirane su 43 osobe pozitivne na koronavirus. Pet pacijenata zahtijevaju intenzivnu skrb, od kojih su četiri na invazivnoj ventilaciji.

U samoizolaciji su 1523 osobe, a u posljednja 24 sata zabilježeno je šest kršenja mjere samoizolacije (svih šest kršenja mjere utvrđena na granici). Od početka pandemije zabilježeno je 394 kršenja mjere samoizolacije. Stožer CZ DNŽ i dalje apelira na građane da se drže svih propisanih mjera od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.

(Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Whatsapp ili Viber broja 091 619 7475, e-poštom na glasotoka@gmail.com ili porukom na Facebook stranicu "Glas otoka")