Ilustracija: Pixabay
COVID19

COVID-19 Dnevno izvješće županijskih stožera

U posljednja 24 sata zabilježeno je 776 novih slučajeva zaraze koronavirusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 3506. Među njima su 1562 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 136 pacijenata.

Izradio: Sandro Puncet

Nažalost, od posljedica koronavirusa, preminulo je 27 osoba. Od 25. veljače 2020., kada je zabilježen prvi slučaj zaraze u Hrvatskoj, do danas ukupno je zabilježeno 227.326 osoba zaraženih novim koronavirusom, od kojih je 4738 preminulo, ukupno se oporavilo 219.082 osoba od toga 724 u posljednja 24 sata.

U samoizolaciji je trenutno 15.702 osobe. Do danas je ukupno testirana 1,139.956 osoba, od toga 5735 u posljednja 24 sata.

Svi testni centri u Republici Hrvatskoj

IZVJEŠĆA STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE S PODRUČJA JADRANSKE HRVATSKE

Istarska županija:

Tijekom protekla 24 sata u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 240 uzoraka briseva na COVID-19. Potvrđeno je 9 novozaraženih osoba s područja županije. Za 6 osoba radi se o dolasku iz mjera samoizolacije ili bliskom kontaktu već poznate pozitivne osobe. Kod 1 osobe epidemiološki se radi o uvezenom slučaju s područja: Sisak (1). U epidemiološkoj obradi nalaze se 2 osobe.

Izliječeno je 16 osoba. Trenutno je 139 aktivnih COVID-19 pozitivnih osoba. U mjerama samoizolacije nalazi se 899 osoba. U Općoj bolnici Pula, na Odjelu za infektologiju, na liječenju je 40 osoba, od toga su 4 osobe u respiracijskom centru. Nažalost, u Općoj bolnici Pula preminule su dvije COVID-19 pozitivne osobe (1939. i 1943. godište) s pridruženim kroničnim bolestima.

Primorsko-goranska županija:

Iz epidemiološke službe Nastavnog zavoda za javno zdravstvo PGŽ izvijestili su da je danas je u županiji 70 novooboljelih i 12 ozdravljenih osoba. Broj aktivnih slučajeva COVID-19 bolesti na području PGŽ se tako, nakon 12 uzastopnih dana pada, povećao na ukupno 707 aktivnih slučajeva. Ukupno je tijekom jučerašnjeg dana laboratorijski obrađeno 566 uzoraka, a udio pozitivnih osoba unutar broja laboratorijski obrađenih testova je 12,3 posto.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a Rijeka na bolničkom liječenju nalazi se 57 osoba, od kojih je jedan pacijent na respiratoru. Nažalost, tijekom jučerašnjeg dana u KBC-u su umrle dvije osobe od bolesti COVID-19.

Ličko-senjska županija:

S područja Ličko-senjske županije u posljednja 24 sata 10 je novooboljelih osoba od COVID-19, 5 osoba je izliječeno te je jedna osoba preminula. Četiri oboljele osobe su korisnici Doma za starije i nemoćne osobe LSŽ – Podružnica Udbina, po dvije oboljele osobe su s područja Novalje i Plitvičkih Jezera te po jedna s područja Gospića i Senja. U tijeku je epidemiološka obrada kontakata oboljelih.

U OB Gospić preminula je jedna ženska osoba (1930. godište) korisnica Doma za starije i nemoćne osobe LSŽ – Podružnica Udbina. Na liječenju na Covid odjelu OB Gospić trenutno se nalazi 18 osoba. Od COVID-19 s područja Ličko-senjske županije ukupno je oboljelo 2785 osoba od čega je 59 aktivnih slučaja, 99 osoba je preminulo te je ukupno izliječeno 2627 osoba.

U posljednja 24h provedeno testiranje nad 52 osobe. Na području PU ličko-senjske aktivno je 178 mjera samoizolacije. Provjero je utvrđeno jedno (1) kršenje izrečenih mjera.

Zadarska županija:

Na području Zadarske županije 39 je novozaraženih osoba koronavirusom. Novoooboljeli izolaciju provode na područjima gradova Zadar(13), Benkovac(5) i Biograd(1) te općina Bibinje(1), Gračac(1), Pašman(1), Poličnik(2), Posedarje(5), Privlaka(1), Ražanac(2), Sukošan(2), Sv.Filip i Jakov(3), Škabrnja(1) i Zemunik Donji(1). Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 245 uzoraka, a pod aktivnim nadzorom je 1060 stanovnika.

U Općoj bolnici Zadar hospitalizirano je 26 bolesnika od kojih je 4 na respiratoru, a u biogradskoj bolnici na liječenju su 3 pacijenata oboljela od koronavirusa. U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske evidentirali su dva kršenja mjere samoizolacije.

Na našem području trenutno je 410 osoba iz Sisačko-moslavačke županije. Molimo sve obitelji ili njihove domaćine, ukoliko imaju potrebe za bilo kakvom vrstom pomoći (hrana, odjeća, liječnička skrb ili bilo koji drugi oblik zdravstvene zaštite) da se jave na telefonski broj 350-318 ili e-mail stozercz@zadarska-zupanija.hr.

Šibensko-kninska županija:

U protekla 24 sata, na području Šibensko-kninske županije 47 osoba je oboljelo od COVID-19 infekcije. Trenutno je 158 aktivnih slučajeva oboljenja od COVID-19 infekcije. U šibenskoj bolnici trenutno se liječi 10 osoba, dok se u kninskoj bolnici liječi 13 osoba. Ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u izolaciji.

Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno je 518 osoba. U posljednja 24 sata uzorkovano je 158 uzoraka za testiranje na SARS-CoV-2 virus. Molimo građane da se pridržavaju svih protuepidemijskih mjera. Sve informacije vezane uz koronavirus možete pratiti na jedinstvenoj web stranici www.koronavirus.hr.

Splitsko-dalmatinska županija:

Prema izvješću Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, od ukupno 569 obrađenih testova danas je 120 novooboljelih osoba s područja Splitsko-dalmatinske županije pozitivno na COVID infekciju i to iz Splita 44, Hvara 1, Imotskog 1, Kaštela 14, Makarske 3, Omiša 4, Sinja 3, Solina 7, Supetra 1, Trogira 9, Dugog Rata 2, Hrvaca 1, Jelse 2, Klisa 2, Marine 3, Muća 3, Okruga 2, Otoka 7, Podstrane 2, Prgometa 1, Prološca 1, Segeta 5, Selca 1 i Šolte 1 osoba.

Od ukupnog broja novooboljelih 82 osobe su kontakti prethodno oboljelih dok se ostali epidemiološki obrađuju. Ukupno 1707 osoba nalazi se u samoizolaciji.

Na bolničkom liječenju nalaze se 101 COVID pozitivna osoba u KBC-u Split dok se 9 osoba nalazi na respiratoru.

Prema izvješću KBC-a Split u protekla 24 sata preminule su dvije muške osobe stare 68 i 78 godina. Osobe su uz brojne komorbiditete bile pozitivne i na covid infekciju.

Dubrovačko-neretvanska županija:

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji u posljednja 24 sata zabilježeno je 30 novih slučajeva zaraze koronavirusom (od čega je 14 utvrđeno brzim antigenskim testom). Radi se o 21 osobi iz Dubrovnika, dvije iz Smokvice, po jednoj iz Blata, Dubrovačkog primorja, Konavala, Korčule i Ploča te dvije osobe koje nemaju prebivalište na području naše županije. Od spomenutih slučajeva pet je korisnika Doma za starije Dubrovnik – Thermotherapia. Ukupno je zaraženo 17 osoba muškog spola i 13 osoba ženskog spola, a za njih 21 je utvrđena epidemiološka veza.

Izliječeno je 38 osoba: osam iz Dubrovnika, sedam iz Blata, šest iz Korčule, četiri iz Župe dubrovačke, po tri iz Metkovića i Opuzena, dvije iz Konavala, po jednoj iz Ploča i Vele Luke te tri osobe koje nemaju prebivalište na području naše županije. U posljednja 24 sata obrađeno je 215 uzoraka, a od početka pandemije analizirano je ukupno 36 915 uzoraka.

U OB Dubrovnik hospitalizirana je 21 osoba pozitivna na koronavirus. Dva pacijenata zahtijevaju intenzivnu skrb i oba su na invazivnoj ventilaciji. U samoizolaciji su 582 osobe, a u posljednja 24 sata nije zabilježeno kršenje mjere samoizolacije. Od početka pandemije utvrđeno je ukupno 219 slučajeva kršenja samoizolacije (91 na graničnim prijelazima).

Stožer CZ DNŽ i dalje apelira na građane da se drže svih propisanih mjera od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.

(Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Whatsapp ili Viber broja 091 619 7475, e-poštom na glasotoka@gmail.com ili porukom na Facebook stranicu "Glas otoka")