Ilustracija: Pixabay
COVID19

COVID-19 Dnevno izvješće županijskih stožera

U posljednja 24 sata zabilježeno je 2958 novih slučajeva zaraze koronavirusom SARS-Co2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 18.193. Među njima su 1992 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga je na respiratoru 217 pacijenata.

Izradio: Sandro Puncet

Nažalost, od posljedica koronavirusa, preminulo je 57 osoba. U samoizolaciji je trenutno 43.265 osoba. Do danas je ukupno testirano 657.872 osoba, od toga 8321 u posljednja 24 sata.

Svi testni centri u Republici Hrvatskoj

IZVJEŠĆA STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE S PODRUČJA JADRANSKE HRVATSKE

Istarska županija:

Tijekom protekla 24 sata u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 515 uzoraka briseva na COVID-19. Potvrđeno je 76 novozaraženih osoba s područja županije.

Za 59 osobe radi se o dolasku iz mjera samoizolacije ili bliskom kontaktu već poznate pozitivne osobe. Kod 5 osoba epidemiološki se radi o uvezenim slučajevima s područja: Rijeka (2), Zagreb (1), Italija (1), Srbija (1). U epidemiološkoj obradi nalazi se 12 osoba. Izliječeno je 61 osoba.

Trenutno je 551 aktivnih COVID-19 pozitivnih osoba. U mjerama samoizolacije nalaze se 553 osoba.

Primorsko-goranska županija:

Prema podacima epidemiološke službe Nastavnog zavoda za javno zdravstvo na području Primorsko-goranske županije 196 je novozaraženih osoba koronavirusom, dok su 52 osobe ozdravile. Trenutno je 1848 aktivnih slučajeva COVID-19 bolesti. Dobra je vijest da udio Covid pozitivnih osoba starijih od 65 godina u ukupnom broju zaraženih ne slijedi ovaj trend rasta.

“Među danas novooboljelima, udio starijih osoba je 10 posto, što je manje nego prethodnih dana, a također je u padu i broj zaraženih unutar studentske populacije. Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a broj hospitaliziranih pacijenata koji se liječe od COVID-19 bolesti je porastao za 4 osobe u odnosu na jučer i sada iznosi 95. Od tog broja na respiratoru je 11 osoba. Tijekom jučerašnjeg dana jedna je osoba, nažalost, preminula. U ovom izazovnom periodu naš sustav zdravstva pokazao je snagu kao i sustav skrbi o starijim i nemoćnim osobama“, rekao je ravnatelj NZZJZ PGŽ Vladimir Mićović.

Sva žarišta koja su bila u domovima za starije uspješno su stabilizirana, ozdravili su gotovi svi i nije došlo do ekspanzije slučajeva, dopunio je glavni epidemiolog Dobrica Rončević. Govoreći o stanju u školskom sustavu rekao je da su trenutno 84 razreda u samoizolaciji, pozitivna su 152 učenika i 26 nastavnika. Niti jedna škola nije u potpunosti prešla na online nastavu. Kako je rekao načelnik Stožera civilne zaštite PGŽ Mladen Šćulac, nove restriktivnije mjere u našoj Županiji na snazi su od jučer, a učinci tih mjera bit će vidljivi kroz tjedan do dva.

Kvarnerski otoci po naseljima: Jedan je novi slučaj u Baškoj, 5 u Krku, 2 u Malinskoj, 1 u Omišlju, Puntu, Rabu i Malom Lošinju te 11 u Vrbniku.

Ličko-senjska županija:

S područja Ličko-senjske županije u posljednja 24 sata 69 je novooboljelih osoba od COVID-19 te je preminula jedna osoba. 12 oboljelih osoba je s područja Gospića, 2 s područja plitvičkih Jezera te jedna iz Udbine. U Domu za odrasle osobe Bistričak u Otočcu potvrđeno je 40 pozitivnih korisnika te 14 djelatnika.

U tijeku je epidemiološka obrada kontakata oboljelih osoba. U OB Gospić preminula je jedna osoba starije životne dobi (84 godine), preminula osoba je bila korisnica Doma za starije i nemoćne osobe Ličko-senjske županije. Od COVID-19 s područja Ličko-senjske županije ukupno su oboljele 1003 osobe od čega je 232 aktivna slučaja, 738 osoba je izliječeno te 33 osobe preminule.

Trenutno aktivni slučajevi po gradovima/općinama:

Gospić – 94
Senj – 27
Otočac – 30
Novalja –3
Brinje – 8
Plitvička jezera – 8
Perušić – 3
Udbina – 4
Lovinac – 1
10. Dom za starije osobe Bistričak- 54

U posljednja 24h provedeno testiranje nad 108 osoba. Pod aktivnim nadzorom/samoizolacijom je ukupno 709 osoba.

Zadarska županija:

Na području Zadarske županije je 118 novih slučajeva infekcije koronavirusom. Novozaražene osobe izolaciju provode na području gradova Zadar(59), Biograd(5), Pag(3), Obrovac(2), Nin(2) i Benkovac(1) te općina Bibinje(3), Galovac(1), Gračac(5), Kali(3), Novigrad(6), Pakoštane(3), Pašman(2), Poličnik(1), Posedarje(5), Povljana(1), Privlaka(1), Ražanac(2), Stankovci(1), Sukošan(5), Sv.Filip i Jakov(3), Škabrnja (1), Vir(1), Vrsi (1) i Zemunik Donji(1).

Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 385 uzoraka, a pod aktivnim nadzorom je 1978 stanovnika. U ovome trenutku na području naše županije aktivno je ukupno 1119 slučajeva zaraze koronavirusom.

Jučerašnja testiranja u Domu za stare i nemoćne osobe Zadar pokazala su da je na koronavirus pozitivno još 11 korisnika i 3 djelatnika. U Općoj bolnici u Zadru od posljedica koronavirusa i ranijih kroničnih bolesti preminuo je 73-godišnji muškarac. Na svim COVID odjelima hospitalizirano je 42 bolesnika od kojih je 5 na respiratoru, a u Specijalnoj bolnici za ortopediju Biograd na moru na liječenju je 8 bolesnika.

U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske nisu evidentirali kršenja mjere samoizolacije.

PREGLED OBOLJELIH 20.11.2020.

Šibensko-kninska županija:

U protekla 24 sata, na području Šibensko-kninske županije 73 osobe su oboljele od COVID- 19 infekcije; troje korisnika Doma za starije i nemoćne osobe Oklaj, dvoje korisnika Doma za psihički bolesne odrasle osobe Mihek, 21 osoba s područja Šibenika, 19 osoba s područja Knina, po pet osoba s područja Vodica i Tisnog, po tri osobe s područja Pirovca i Rogoznice, po dvije osobe s područja Drniša, Biskupije i Bilica te po jedna osoba s područja Skradina, Tribunja, Unešića i Primoštena.

Oboljele su i dvije osobe koje trenutno borave na našem području, a prebivalište im je drugdje. 33 osobe se liječe na odjelu infektologije šibenske bolnice, nitko nije na respiratoru. Ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u samoizolaciji. Trenutno su 184 aktivna slučaja oboljenja od COVID-19 infekcije.

U posljednja 24 sata uzorkovano je 339 uzoraka za testiranje na SARS-CoV-2 virus. Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno je 757 osoba. Molimo građane da se pridržavaju svih protuepidemijskih mjera. Sve informacije vezane uz koronavirus možete pratiti na jedinstvenoj web stranici www.koronavirus.hr.

Splitsko-dalmatinska županija:

Prema izvješću Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, od ukupno 882 obrađena testa danas je 305 novooboljelih osoba s područja Splitsko-dalmatinske županije pozitivno na COVID-infekciju, i to iz Splita 114, Hvara 3, Imotskog 13, Kaštela 21, Makarske 2, Omiša 14, Sinja 29, Solina 15, Trilja 11, Trogira 4, Vrgorca 1, Vrlike 3, Dicma 1, Dugog Rata 3, Dugopolja 6, Gradca 1, Hrvaca 7, Klisa 5, Marine 1, Muća 1, Otoka 12, Podbablja 10, Podgore 1, Podstrane 5, Prološca 6, Runovića 2, Segeta 4, Selca 2, Šestanovca 1, Šolte 1, Zagvozda 1, Zmijavaca 3 i Ciste Provo 2 osobe.

Od ukupnog broja novooboljelih 169 osoba su kontakti prethodno oboljelih, dok se ostali epidemiološki obrađuju. Ukupno 2595 osoba nalazi se u samoizolaciji. Na bolničkom liječenju nalaze se 142 COVID-pozitivne osobe u KBC-u Split, dok se 14 osoba nalazi na respiratoru.

Prema izvješću KBC-a Split, u protekla 24 sata preminule su 4 osobe; 3 muške osobe starosti 78, 82 i 85 godina i jedna ženska osoba stara 66 godina. Osobe su uz brojne komorbiditete bile pozitivne i na COVID-infekciju.

Dubrovačko-neretvanska županija:

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji u posljednja 24 sata zabilježeno je 48 novih slučajeva zaraze koronavirusom. Radi se 23 osobe iz Dubrovnika, deset iz Konavala, šest iz Župe dubrovačke, tri iz Vele Luke, dvije iz Metkovića te po jednoj osobi iz Dubrovačkog primorja, Opuzena, Blata i Slivnog. Ukupno je zaraženo 28 osoba muškog i 20 osoba ženskog spola, a za njih 26 utvrđena je epidemiološka veza.

Peminule su dvije osobe. Jedna muška osoba iz Ploča (rođ. 1931) i jedna ženska osoba iz Metkovića (rođ.
1934.). Izliječeno je 30 osoba: šest iz Metkovića, pet iz Blata, četiri iz Župe dubrovačke, tri iz Orebića,po dvije iz Konavala, Vele Luke, Lumbarde, Smokvice i Ploča te jedna osoba iz Korčule i Pojezerja.

U OB Dubrovnik hospitalizirana je 51 osoba pozitivna na koronavirus. Devet bolesnika zahtijeva intenzivnu skrb, dva bolesnika su na respiratoru – neinvazivna ventilacija, sedam je na invanzivnoj ventilaciji. U posljednja 24 sata obrađen je 151 uzorak, a od početka pandemije analiziran je ukupno 22 971 uzorak.

U samoizolaciji su 1023 osobe, a u posljednja 24 sata zabilježeno je jedno kršenje mjere samoizolacije. Od početka pandemije utvrđeno je ukupno 98 slučaja kršenja samoizolacije. Stožer CZ DNŽ i dalje apelira na građane da se drže svih propisanih mjera od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.

(Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Whatsapp, Viber, ili SMS na broj 091 619 7475, e-poštom glasotoka@gmail.com ili putem Facebook stranice i objavit ćemo)