Ilustracija: insurancejournal
COVID19

COVID-19 Dnevno izvješće županijskih stožera

U posljednja 24 sata zabilježena su 3164 nova slučaja zaraze koronavirusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 17.814. Među njima su 1944 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga su na respiratoru 204 pacijenata.

Izradio: Sandro Puncet

Nažalost, od posljedica koronavirusa je preminulo 49 osoba. U samoizolaciji je trenutno 39.389 osoba. Do danas je ukupno testirano 649.551 osoba, od toga 8770 u posljednja 24 sata.

Svi testni centri u Republici Hrvatskoj

IZVJEŠĆA STOŽERA CIVILNE ZAŠTITE S PODRUČJA JADRANSKE HRVATSKE

Istarska županija:

Tijekom protekla 24 sata u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 314 uzoraka briseva na COVID 19. Potvrđeno je 74 novozaraženih osoba s područja županije. Za 53 osobe radi se o dolasku iz mjera samoizolacije ili bliskom kontaktu već poznate pozitivne osobe. Kod 7 osoba epidemiološki se radi o uvezenim slučajevima s područja: Zagreb (1), Dalmacija (1), Italija (4), Švedska (1).

U epidemiološkoj obradi nalazi se 14 osoba. Izliječeno je 110 osoba. Trenutno je 536 aktivnih COVID-19 pozitivnih osoba. U mjerama samoizolacije nalaze se 509 osoba.

Nažalost, u Općoj bolnici Pula, preminula je jedna COVID-19 pozitivna osoba (1938. godište) sa pridruženim kroničnim bolestima.

Primorsko-goranska županija:

U Primorsko-goranskoj županiji danas se bilježi rekordni broj od 287 novozaraženih osoba, a 70 osoba je ozdravilo.

Prema podacima epidemiološke službe Nastavnoga zavoda za javno zdravstvo trenutno je na području županije 1704 aktivnih slučajeva bolesti Covid 19. Udio zaraženih osoba u populaciji starijih od 65 godina u ukupnom broju je 16 posto.

Prema podacima Ureda ravnateljstva KBC-a broj hospitaliziranih pacijenata koje se liječe od COVID-19 bolesti u odnosu na jučerašnji dan porastao je za 11 i iznosi 91. Od tog broja na respiratoru je 10 pacijenata. Tijekom jučerašnjeg dana su, nažalost, umrle dvije osobe.

Veliki je broj novozaraženih i na kvarnerskim otocima. Cres tako bilježi 8 novih slučajeva, Mali Lošinj 9, Rab 5 i Lopar 1, te su na Krku 3 nova slučaja u Baškoj, grad Krk 14, Malinska i Punat jedan, Omišalj dva i Vrbnik 9.

Ličko-senjska županija:

S područja Ličko-senjske županije u posljednja 24 sata 45 je novooboljelih osoba od COVID-19. 20 oboljelih osoba je s područja Gospića, 12 s područja Otočca, 9 s područja Senja, 5 iz Brinja, 2 iz Novalje te jedna s područja Lovinca. U tijeku je epidemiološka obrada kontakata oboljelih osoba. Od COVID-19 s područja Ličko-senjske županije ukupno su oboljele 934 osobe od čega je 176 aktivnih slučaja, 726 osoba je izliječeno te 32 osobe preminule.

Trenutno aktivni slučajevi po gradovima/općinama:

Gospić – 88
Senj – 30
Otočac – 32
Novalja –3
Brinje – 9
Plitvička jezera – 6
Perušić – 3
Udbina – 3
Lovinac – 1
Dom za starije i nemoćne osobe LSŽ – 1

Pod aktivnim nadzorom/samoizolacijom je ukupno 676 osoba.

Zadarska županija:

Na području Zadarske županije 82 su novooboljele osobe od koronavirusa. Novozaražene osobe izolaciju provode na području gradova Zadar (31), Benkovac (4), Biograd (3), Nin (3), Obrovac (5) i Pag (6) te na području općina Bibinje (1), Galovac (1), Kali (7), Kukljica (1), Novigrad (1), Polača (1), Poličnik (4), Posedarje (3), Povljana (1), Preko (3), Privlaka (1), Ražanac (1), Sukošan (1), Sv. Filip i Jakov (3) i Zemunik Donji (1).

Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 259 uzoraka, aktivni nadzor provodi se nad 1592 stanovnika, a od koronavirusa oporavile su se 54 osobe. U ovome trenutku na području naše županije imamo 1002 zaražene osobe od kojih je 505 ženskih i 497 muških osoba.

Koronavirusom zarazilo se 7 djelatnika i 11 korisnika Doma za starije i nemoćne osobe Zadar. U tijeku je testiranje svih ostalih djelatnika i korisnika. U Općoj bolnici Zadar na svim COVID odjelima hospitalizirano je 37 bolesnika od kojih je 5 na respiratoru. U Specijalnoj bolnici za ortopediju Biograd na moru na liječenju je 8 bolesnika s lakšim i srednjim oblicima infekcije.

U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske nisu evidentirali kršenja mjere samoizolacije.

PREGLED OBOLJELIH 19.11.2020.

Šibensko-kninska županija:

U protekla 24 sata, na području Šibensko-kninske županije osam osoba je oboljelo od COVID-19 infekcije; tri osobe su korisnici Doma za starije i nemoćne osobe Oklaj, dvije osobe su korisnici Doma za psihički bolesne odrasle osobe Mihek te po jedna osoba s područja Skradina, Vodica i Pirovca.

30 osoba se liječi na odjelu infektologije šibenske bolnice, od kojih je jedna na respiratoru. Ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u samoizolaciji. Trenutno su 203 aktivna slučaja oboljenja od COVID-19 infekcije.

U posljednja 24 sata uzorkovano je 26 uzoraka za testiranje na SARS-CoV-2 virus. Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno je 758 osoba. Molimo građane da se pridržavaju svih protuepidemijskih mjera. Sve informacije vezane uz koronavirus možete pratiti na jedinstvenoj web stranici www.koronavirus.hr.

Splitsko-dalmatinska županija:

Prema izvješću Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, od ukupno 1013 obrađenih testova, danas je 473 novooboljelih osoba s područja Splitsko-dalmatinske županije pozitivno na COVID infekciju i to iz Splita 208, Hvara 2, Imotskog 13, Kaštela 34, Makarske 13, Omiša 15. Sinja 2, Solina 42, Supetra 12, Trilaj 1, Trogira 17, Vrgorca 12, Vrlike 2, Bola 3, Baške Vode 3, Brela 2, Dugog Rata 8, Dugopolja 7, Gradca 1, Jelse 3, Klisa 4, Lovreća 2, Marine 4, Muća 2, Nerežišća 3, Okruga 1, Podbablja 7, Podgore 1, Podstrane 12, Primorskog Doca 2, Prološca 3, Pučišća 3, Runovića 4, Segeta 2, Selca 1, Sućurja 1, Šestanovca 6, Tučepi 3, Zagvoda 2, Zmijavci 5 i Ciste Provo 3 osobe.  Od ukupnog broja novooboljelih 186 osoba su kontakti prethodno oboljelih dok se ostali epidemiološki obrađuju.

Ukupno 2489 osoba nalazi se u samoizolaciji.Na bolničkom liječenju nalazi se 141 pozitivna osoba u KBC-u Split dok se 15 osoba nalazi na respiratoru.Prema izvješću KBC-a Split u protekla 24 sata preminule su dvije osobe; jedna muška osoba stara 66 godina i jedna ženska osoba stara 81 godinu. Osobe su uz brojne komorbiditete bile pozitivne i na koronavirus.

Dubrovačko-neretvanska županija:

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji u posljednja 24 sata zabilježeno je 39 novih slučajeva zaraze koronavirusom. Radi se 20 osoba iz Metkovića, pet iz Ploča, četiri iz Dubrovnika, tri iz Opuzena, po dvije iz Kule Norinske i Zažablja te po jednoj iz Korčule, Orebića i Pojezerja. Ukupno je zaraženo 17 osoba muškog i 22 osoba ženskog spola, a za njih 13 utvrđena je epidemiološka veza.

Izliječeno je 12 osoba: pet iz Dubrovnika, četiri iz Metkovića, dvije iz Opuzena i jedna osoba koja nema prebivalište na području naše županije.

U OB Dubrovnik hospitalizirane su 54 osobe pozitivne na koronavirus. Deset bolesnika zahtijeva intenzivnu skrb, dva bolesnika su na respiratoru – neinvazivna ventilacija, sedam je na invanzivnoj ventilaciji, a jedna osoba je na kisiku. U posljednja 24 sata obrađeno je 145 uzorka, a od početka pandemije analizirano je ukupno 22 820 uzoraka.

U samoizolaciji je 755 osoba, a u posljednja 24 sata nije zabilježeno kršenje mjere samoizolacije. Od početka pandemije utvrđeno je ukupno 97 slučaja kršenja samoizolacije. Stožer CZ DNŽ i dalje apelira na građane da se drže svih propisanih mjera od strane Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.

(Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Whatsapp, Viber, ili SMS na broj 091 619 7475, e-poštom glasotoka@gmail.com ili putem Facebook stranice i objavit ćemo)